11 квітня студенти груп Б-101, Б-102, АР-104, БМ-106, ЕМ -205, БМ-206, КН – 207 зустрілися з отцем Іваном (Лещиком), настоятелем Свято – Пантелеймонівської парафії Української Автокефальної Православної церкви. У своїй бесіді отець Іван ділився з молодим поколінням своїми думками з приводу загальнолюдських цінностей.
***
Казав колись я синові і дочці,
Хотів, щоб знала змалечку рідня,
Що правда завжди в ситцевій сорочці,
А золотом виблискує брехня.
Казав, що сам я зріс серед облуди,
Вона і досі багатьом – більмо.
Тому так важко, важко “йдемо в люди”
Що я нераз вагаюсь – чи йдемо?
Хотілось вберегти їх від отрути,
Як тільки вмію дбав оповісти:
Різниця між “здаватися” і “бути”-
Це як навшпиньки стати і зрости.
Просив я їх на пиху не зважати,
А всім єством шукати глибини,
Орати чесно, сіяти і жати
Та ба, – не дуже слухали вони.
А я надії все – таки не трачу,
Молюся і батьківські сльози ллю.
Дивлюсь на них – себе самого бачу
І власну кострубатість впізнаю.
***
До кожного прийде така година,
Що чимось вища від найвищих веж
Вона спитає: Чим живеш, людино?
І взагалі – чи з Богом, чи живеш?
Вона спитає і опустиш очі,
Бо треба дати звіт за битіє
І будуть дні, і будуть дні і ночі
У роздумах на тему «Хто ти є?»
І все в житті, з’ясується, непросто,
Не чорне і не біле, а рябе
І те, що перше додавало зросту
Чомусь не переконує тебе,
Бо раптом спала із очей полуда
І зовсім іншим бачиться нутро:
Живе там, ще живе підступний
Юда, Живе готовий зрадити Петро
А скільки часу Понтієм Пилатом
В житті гріховнім Бога розпинав
Захоплювався розкошами – златом
І жодної спокуси не минав?
До кожного прийде така година,
Що чимось вища від найвищих веж
Вона спитає: Чим живеш, людино?
І взагалі – чи з Богом, чи живеш?
***
Несу тягар Господнього ярма,
Стою і плачу, а не нарікаю
Я заблукав, я сам себе шукаю
Марную сили , мучуся дарма
Ретельно добираючи слова
А що слова, коли про душу йдеться?
Хіба в якому словнику знайдеться,
Як описати чим вона жива?
Душа, як плід, що високо росте:
Кортить, а не дотягнешся руками
Вже як старались мудреці віками
А ми – сліпі і, мабуть, через те
Блукаємо напомацки в імлі,
Святині попираємо ногами
Самі себе призначили богами,
Коли й людьми назватися малі.
This Post Has 0 Comments