Загальна інформація
Реєстрація

До 71-ї річниці визволення України від нацизму. Засідання круглого столу «Друга світова війна в національній пам’яті українського народу”

Серед найбільш значущих подій світової історії Другій світовій війні об’єктивно належить особливе й, напевне, одне з визначальних місць; то важливий і завжди вкрай актуальний історичний урок сучасному і прийдешнім поколінням.

Саме тему «Другої світової війни в національній пам’яті українського народу» було запропоновано для обговорення студентам ІІ курсу на засіданні круглого столу напередодні чергової річниці звільнення України від нацизму.

Актуальність цієї теми сьогодні, оцінка втрат, нові дати і символи, питання  ОУН-УПА в українській державній політиці пам’яті та її міжнародний аспект, місця масових розстрілів та концтабори на території України, захист пам’яток, що засвідчують вшанування подій того часу – перелік тих питань, які турбують сучасну молодь; в яких вона намагається знайти ту правду, яка замовчувалася багато десятиліть і стала предметом розколу українського суспільства.

В результаті обговорення студенти дійшли висновку, що саме час й Україні почати вибудовувати своє бачення Другої світової війни, і вшановувати жертв цієї війни не «по-радянськи». Святе місце порожнім не буває. Якщо не буде власного погляду на місце і роль українців у цій війні, нам нав’язуватимуть чужі погляди.

Цей процес буде нелегким, але через нинішні події на сході України він має пришвидшитися і стати зрозумілішим для пересічних українців.

Щиро вдячна студентам Калевич Анастасії, Сотніковій Марії, Черпіті Ксенії, Кабецькій Анастасії, Бернацькій Анні, Корнійчук Анастасії, Лук’яненко Яні, Степанову Іллі за активну участь в проведенні круглого столу, Круковській В.О. та Назаренку М.Ю. – за технічну підтримку заходу.

Цей пост має 0 Коментарів

Залишити коментар