Відділення було створено на початку 1970-х років для більш ефективної організації підготовки техніків-механіків з експлуатації та ремонту автотранспортних засобів, будівельної техніки та обладнання з виробництва будівельних матеріалів і конструкцій.
В різні роки відділення очолювали Морозов Володимир Пантелеєвич, Кугій Олексій Олексійович, Дубельт Михайло Іванович, Дмитрієва Олена Олексіївна, а в цей час – Слободчиков Віталій Валерійович.
За роки існування відділення була створена сучасна навчально-виробнича база, відповідне методичне забезпечення фахових дисциплін, колектив висококваліфікованих педагогічних викладачів.
Наступний етап в розвитку відділення відбувся 27 грудня 1990 року на підставі спільного наказу Мінвузу і Мінбуду УРСР № 247/324 «Про перетворення Миколаївського будівельного технікуму в Миколаївський будівельний коледж», коли на відділенні відповідно до концепції колишнього Державного комітету СРСР з народної освіти була апробована перша модель коледжу – підготовка молодших інженерів, а потім бакалаврів інженерної механіки.
Відділення в дзеркалі деяких історичних фактів:
11 лютого 1994р. – рішення ДАК України про видачу коледжу ліцензії на право освітньої діяльності на рівні кваліфікаційних вимог до бакалаврів інженерної механіки;
1 вересня 1994р. – початок скороченої підготовки перших випускників коледжу – «молодших інженерів-механіків» у Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за програмою «спеціаліст» зі спеціальності 7.090214 «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання»;
30 червня 1998р. – перший випуск 32 бакалаврів інженерної механіки;
23 травня 2006р. – наказ Міністерства освіти і науки України № 391 про надання Миколаївському будівельному коледжу статусу відокремленого структурного підрозділу Київського національного університету будівництва і архітектури;
4 червня 2009р. – рішення ДАК України про чергову акредитацію коледжу за ІІ (другим) рівнем акредитації за напрямом 6.050503 «Машинобудування».
29 листопада 2012р. – рішення ДАК України про ліцензування нової спеціальності 5.05050213 «Експлуатація засобів механізації та автоматизації перевантажувальних робіт» за напрямом «Інженерна механіка» в галузі знань 0505 «Машинобудування та матеріалообробка».
За час свого існування технікум (коледж) підготував для будівельної галузі колишнього СРСР і незалежної України понад 3 тисячі техніків-механіків з експлуатації та ремонту автотранспортних засобів, будівельної техніки і обладнання з виробництва будівельних матеріалів, 70 молодших інженерів-механіків і 486 бакалаврів інженерної механіки (машинобудування).
В цей час відповідно до ліцензії АБ № 175204 на відділенні здійснюється підготовка за денною формою навчання молодших спеціалістів і бакалаврів:
Освітньо-кваліфікаційний рівень фахівця |
Кваліфікація фахівця |
Спеціальність або напрям, за якими навчається фахівець |
Нормативний термін навчання |
Попередній освітній рівень абітурієнта |
Молодший спеціаліст |
Механік |
5.05050204 «Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин і обладнання» |
3 роки 10міс. |
Базова загальна середня освіта (9 класів) |
Електромеханік |
5.05050213 «Експлуатація засобів механізації та автоматизації перевантажувальних робіт» (з 01.09.2013р.) |
|||
Випускники коледжу – бакалаври машинобудування після фахових випробувань мають право продовжити навчання на V (денна форма навчання) або VI (заочна форма навчання) курсах факультету автоматизації та інформаційних технологій Київського національного університету будівництва і архітектури (ФАІТ КНУБА) для отримання освітньо-кваліфікаційних рівнів «спеціаліст» або «магістр» зі спеціальності «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання».
Із 338 випускників ФАІТ КНУБА та інших вищих навчальних закладів 1999-2012 років (колишніх вихованців коледжу) 90 отримали дипломи з відзнакою, 10 закінчили магістратуру, а 13 зараховано до цільової аспірантури.
На відділенні підготовку фахівців забезпечують 27 викладачів і 1 майстер виробничого навчання, які працюють у 8 циклових комісіях коледжу.
«Золотим фондом» викладацького складу відділення є Христо Г.І., Григор’єв В.П., Коркешко П.Г., Красніков В.Ф., Жилін В.М., Сорокін Б.І., Федченко Н.І., Дмитрієва О.О., Аржаєв Г.О. та багато інших.
Юний друже,
Миколаївський будівельний коледж КНУБА
це – перший в Україні будівельний коледж і перший в твоєму житті вищий навчальний заклад;
це – колектив висококваліфікованих науково-педагогічних і педагогічних працівників;
це – сучасні лекційні аудиторії, лабораторії, комп’ютерні класи, майстерні, спортивні зали і гуртожиток;
це – вперше впроваджена і краща в Україні рейтингова система відбору студентів до груп підготовки бакалаврів;
це – плідна співпраця з флагманом будівельної освіти і науки України та брендом „КИСИ” у 80 країнах світу – Київським національним університетом будівництва і архітектури (КНУБА);
це – дружна сім’я студентів, об’єднаних в наукових гуртках, спортивних секціях і клубах за інтересами;
це – два-чотири роки захоплюючої подорожі в країну фундаментальних знань, сучасних машинобудівних, проектувальних та інформаційних технологій.
Якщо ти хочеш отримати завжди потрібну професію, обов’язкове державне працевлаштування і стабільне становище в суспільстві, то твій свідомий вибір – спеціальності напрямів підготовки «Інженерна механіка» та «Машинобудування», за якими навчаються майбутні молодші спеціалісти і бакалаври у Миколаївському будівельному коледжі КНУБА.
Ми будемо раді бачити тебе своїм студентом!
З повагою, зав. денним відділенням «Машинобудування та матеріалообробка»
Віталій Слободчиков
Цей пост має 0 Коментарів