Загальна інформація
Реєстрація

Бібліотека

НАША БІБЛІОТЕКА

1111111111111

 Історія створення бібліотеки сягає післявоєнних  років .Бібліотека  була заснована при  будівельному технікумі  в  травні  1944 року. Займає приміщення загальною площею  240м2.  Працює  читальний зал на 40 міcць та абонемент. В бібліотеці коледжу працює 3 бібліотекаря: 2 провідних – освіта вища бібліотечна, стаж бібліотечної роботи більше 30 років, 1 бібліотекар першої категорії – освіта  базова вища бібліотечна, стаж бібліотечної роботи 42 роки.       

              В коледжі навчається 890 студентів і працює  81  викладач та 70 інших працівників. Всі вони є  користувачами бібліотеки. В бібліотеці створені належні умови для роботи студентів та викладачів.

       Бібліотека  комп¢ютеризована.  Для бібліотеки створена спеціальна комп¢ютерна програма, яка включає такі технологічні бібліотечні процеси: каталогізація, комплектування, книговидача та пошук.

          Бібліотека коледжу працює за річним планом, затвердженим директором коледжу. План роботи бібліотеки складений відповідно до річного плану навчального закладу.

         Загальний бібліотечний фонд складає 66240 примірників, в т. числі навчальної літератури – 48800 примірників (з них підручників з загальноосвітніх дисциплін  4000), художньої літератури – 7456 примірників, науково-методичної 6520, періодичної – 2680 примірників.

         Головні завдання,які стоять перед бібліотекою:

         – повноцінне інформаційне забезпечення навчально – виховного процесу ;                                                                              – надання  допомоги класним керівникам та іншим педагогічним  працівникам в вихованні духовно та всебічно розвинутих  професійно грамотних  спеціалістів.

        З перших днів навчання бібліотечні працівники виховують у  студентів культуру читання, прищеплюють інтерес до книги, як  духовної  скарбниці людства , культуру користування бібліотекою.    Для студентів І-го курсу в перших числах вересня  проводиться Тиждень першокурсника. Студенти знайомляться з бібліотекою, одержують підручники. Для них проводяться бесіди «Історія Миколаївського будівельного коледжу», «Правила користування бібліотекою»,  «Права та обов¢язки  читача бібліотеки».

          Одним з першочергових завдань в виховній роботі бібліотекарі вважають надання допомоги класним керівникам та студентам методичними розробками, літературою та сценаріями при проведенні класних годин та інших виховних заходів. Для цього в бібліотеці створена картотека «На допомогу класному керівникові», папка «Сценарії», виписуються періодичні видання «Позакласний час», «Шкільна бібліотека», де друкуються матеріали для проведення виховних заходів. 

          До знаменних та пам¢ятних дат, до свят в читальні створюються, а іноді і озвучуються літературні виставки. Це цикл виставок «Твої славетні діти, Україно», «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» (до дня народження Т.Г. Шевченко), «З поля бою не відступила» (до 140-річчя від дня народження Лесі Українки),тематичні виставки: «Україна – держава європейська», «Наш скарб – рідна мова», «Соборність України: від ідеї до сьогодення», «Інформаційні технології і освіта у сучасному суспільстві». Літературні виставки, як виховний засіб цінні для нас тим, що їм притаманні актуальність, динамізм, оперативність. Літературні виставки допомагають краще розкрити теми уроків та доповнюють проведення масових заходів.

         Багато можливостей у вихованні патріотизму,  духовності, правової культури студентів надає реалізація проекту «Автограф на пам¢ять». В рамках цього проекту працівниками бібліотеки та викладачем всесвітньої історії Поповою О.В. проводяться зустрічі з цікавими людьми: «Афган – біль і пам¢ять» – зустріч з учасниками війни в Афганістані. До цієї зустрічі в бібліотеці коледжу був проведений конкурс віршів і пісень на «афганську» тематику.

         Проведена зустріч з мешканцями Будинку ветеранів війни і праці Шакіною Т.І. – художницею і поетесою, Мудряком А.С. В бібліотеці відбулася виставка авторських робіт «Безмолвная рапсодия Шакиной Т.И.». Художниця подарувала  коледжу декілька своїх картин, які зараз прикрашають читальний зал нашої бібліотеки.

         Бібліотека приймала участь у підготовці та проведенні обласної молодіжної акції «Ми пам¢ятаємо», присвяченої 65-ій річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні.

         Духовному розвитку наших студентів сприяють і традиційні масові заходи, які бібліотека проводить разом з цикловою комісією соціально-економічних та гуманітарних дисциплін та студентами І-ІІ курсів до Дня  Перемоги.

         Цей цикл включає в себе і пошуково-дослідницькі роботи студентів, презентація яких відбулася у холі коледжу, і виїзний концерт наших студентів, який проводився в палатах для лежачих хворих в Будинку ветеранів війни і  праці на Казарського.

         З великим задоволенням і розумінням наші студенти займаються благодійністю, творять добро і милосердя.

         До Дня св. Миколая Рада самоврядування, циклова комісія соціально-економічних та гуманітарних дисциплін та працівники бібліотеки реалізували проект «Душі людської доброта», в якому приймали участь всі студенти коледжу.  Зібрані студентами солодкі подарунки були вручені  дітям дитячого будинку «Малютка», загальноосвітньої школи інтернату №3 та реабілітаційного центру м. Миколаєва, також зібрані кошти та подарунки  одержали хворі діти  онко-гематологічного відділення  обласної дитячої лікарні.

          Усі процеси в роботі бібліотеки коледжу ведуться згідно з нормативно-правовою документацією.      

This Post Has 0 Comments

Leave A Reply