Загальна інформація
Реєстрація

Виховна робота

 Виховна робота в Миколаївському будівельному коледжі Київського національного університету будівництва і архітектури базується на чинниках, що є актуальними в сучасний період розвитку української держави: Національних програм «Освіта 2006», Закону України «Про вищу освіту», Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Постанові Кабінету Міністрів від 15 вересня 1999р. №1697 «Про затвердження національної програми патріотичного виховання громадян, формування  здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства», Національній програмі правової освіти населення затвердженої Указом Президента України від 18 жовтня 2001 року №992/2001, Закону України «Про фізичну культуру і спорту», цільових програм: «Фізичне виховання – здоров’я нації», обласної програми «Молодь Миколаївщини» на 2011-2015 роки, Закону України «Про місцеві державні адміністрації» ст.2,25,37 – щодо протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації в українському суспільстві, згідно плану заходів в Миколаївській області на 2011 рік; та Концепції національного виховання і направлена на створення життєздатної системи безперервного навчання, виховання для досягнення високих освітніх рівнів, забезпечення можливостей постійного духовного самовдосконалення особистості, формування інтелектуального та культурного потенціалу, як найвищої цінності нації.

          Виховна робота на відділеннях є складовою частиною навчально-виховного процесу в коледжі, виконується за затвердженим планом, який включає в собі основні напрямки виховного процесу, головним з яких є:

–       формування національної свідомості і самосвідомості;

–       виховання духовної культури особистості, створення умов для вільного вибору світоглядної позиції;

–       виховання поваги до Конституції, законодавства України;

–       виховання свідомого ставлення до навчання, отриманої професії та реалізації своїх можливостей як фахівця. Розвиток пізнавальної активності і культури розумової праці;

–       формування високої мовної культури, поважне ставлення до мов культур інших народів України;

–       утвердження загальнолюдської моралі;

–       забезпечення високої художньо-естетичної культури особистості;

–        формування екологічної культури людини, гармонії її відносин з природою;

–       забезпечення духовної єдності між поколіннями, виховання поваги до батьків, рідного народу;

–       забезпечення повнолітнього розвитку студентів, охорона їх здоров’я.

          Виховна робота ведеться з врахуванням вікових особливостей студентів, передбачає варіантність обраних форм і методів залежно від здібностей студентів, професійну направленість і забезпечує комплексний підхід до цього процесу.

          На основі плану виховної роботи коледжу складається план роботи відділень класних керівників навчальних груп, керівника фізичного виховання, план військово-патріотичної роботи, роботи циклових комісій вихователя гуртожитку, бібліотеки. Плани складаються з урахуванням можливостей, установ культури міста, з якими коледж плідно співпрацює.

          Питання виховної роботи обговорюється на засіданнях педагогічної ради, методичних конференціях та семінарах, засіданнях циклових комісій, методичному об’єднанні класних керівників, оперативних нарадах, ради з профілактики правопорушень.

          Виховна робота в коледжі ведеться в тісному поєднанні з навчальним процесом і не обмежується тільки проведенням різноманітних позакласних заходів, а здійснюється і при проведенні навчальних занять. Викладачі пропонують студентам завдання творчого характеру, пропонують поглибленню вивчати окремі теми, що збагачують світогляд студентів.

          В системі виховної роботи велике значення приділяється розвитку технічної творчості студентів. При кабінетах та лабораторіях працюють гуртки технічної творчості. Студенті виготовляють наочні посібники, макети, технічні засоби навчання, обладнання та прилади. Студенти разом з викладачами займаються науковою роботою. На протязі п’яти років проводиться студентська науково-практична конференція «Сьогодні курсовий – завтра дипломний проект». З досвіду організації науково-практичної роботи студентів, «Особливості ринкової економіки», «Енергозберігаючі технології виробництва», студентська науково-практична конференція, «Новітня техніка і технології механізації будівельного виробництва», «Просторові покриття».

          В системі позакласної роботи передбачається проведення як загальних, так і групових заходів, які впливають на гармонійний розвиток особистості. Звертається увага на урізноманітнення тематики, форм і методів виховної роботи. Серед них слід відзначити тематичні класні години:

–       «Азбука громадянина: права і обов’язки»;

–       «Європейська інтеграція і НАТО»;

–       «Культура особистості, її здатність до самовдосконалення»;

–       «Повернення пам’ятника Гнату Шевченко місту»;

–       «Символи моєї держави»;

–       «Конституція України. Основний закон нашої держави»;

–       «Чорнобильські уроки»;

–       «Мистецтво спілкування»;

–       «Закон обов’язковий для всіх»;

–       «Захист прав дітей в нашій державі»;

–       «Закон України про загальний військовий обов’язок»;

–       «Відлуння Афганських гір»;

–       «Розгойдані дзвони пам’яті»

–       «Культура малих міст»;

–       «Україна держава європейська»;

–       «Вплив екології на демографічний стан в Україні»;

–       «Я і навколишнє середовищє»;

–       «Сьогодні студент – завтра спеціаліст»;

–       «Мова моя солов’їна»;

–       «Європа наш спільний дім»;

–       «Конституційне право – основа правової системи»;

–        «Місто Миколаїв – місто театральне»;

–        «Ваше здоров’я у ваших руках».

Проводяться тематичні вечори серед навчальних груп:

–       «Образи рідного міста – архітектурний цикл»;

–       «Украдені посмішки ( протидія торгівлі людьми)»;

–       «Автограф на пам’ять»;

–       «Онуки та правнуки шанують героїчне минуле своєї родини»;

          Студенти коледжу прийняли участь в обласному форумі «Ми за життя», щорічний Всеукраїнській акції благодійної допомоги дітям з вадами зору, «Серце до серця», благодійній акції «Допоможемо дітям», відвідали будинок малюка до дня святого Миколая.

          Систематично проводяться зустрічі з поетами і письменниками, які допомагають вирішувати питання виховної роботи.

          Велику роль в виховній роботі на відділеннях відводиться заходам по формуванні національної свідомості. Стали традиційними Свята мови, вечорниці, Різдвяні та новорічні свята. Студенти відвідують експозиції краєзнавчого, художнього музеїв, тематичні виставки, проводяться зустрічі з акторами Українського театру драми та музичної комедії, виконавцями народних пісень та обрядів, артистами обласної філармонії, представниками Української православної церкви, лауреатами Державної премії імені Тараса Григоровича Шевченко, та обласної премії імені М. Аркаса. Було організовано відвідування Академічного українського театру драми та музичної комедії, та Миколаївського художнього російського драматичного театру.

          Не залишається поза увагою педагогічного колективу і робота по профілактиці правопорушень.

          В коледжі плідно працює Рада з профілактики правопорушень. На основі спільних планів з роботи з Службою та кримінальною міліцією у справах неповнолітніх. Комітетом у справах молоді ведеться робота працівниками цих установ; проводяться бесіди в групах, окремо з хлопцями та дівчатами. Рішенням міського виконкому за коледжем закріплені лікар-нарколог, який виступає з лекціями, веде індивідуальну роботу, проводить обстеження студентів, що входять до групи «ризику», дає класним консультації керівникам, викладачам, батькам студентів. Районна міська лікарня, підлітковий кабінет підтримують зв’язок з коледжем в питанні профілактики правопорушень, здорового способу життя. Роз’яснювальну роботу проводять лікарі-спеціалісти: дерматолог, гінеколог та підлітковий терапевт. Ведеться постійне обстеження студентів, які мають відхилення у стані здоров’я, створена спеціальна група. Значна робота проводиться з батьками в напрямку профілактики правопорушень. Їх знайомлять з оперативною обстановкою в місті, надають консультативну допомогу, роз’яснюють складні питання виховання в тому числі чи іншому віці.

          До роботи в різних напрямках виховної роботи залучаються працівники міської бібліотеки ім. М.Кропивницького , бібліотека коледжу, Миколаївський обласний краєзнавчий музей та художній музей ім. Верещагіна. Вони готують тематичні вечори, виставки, підбирають викладачам, класним керівникам, батькам необхідну літературу. Така система роботи дає плідні результати.

          Система виховної роботи передбачає комплекс заходів спрямованих на фізичний розвиток студентів. В коледжі діє налагоджена система спортивних гуртків і секцій. Збірні команди коледжу з баскетболу, волейболу. футболу, легкої атлетики є постійними учасниками міських, обласних, Всеукраїнських змагань. Коледж займає провідне місце серед вищих навчальних закладів міста всіх рівнів акредитації з постановки цієї роботи. Команди з баскетболу, плавання, настільного тенісу, шахістів постійно займають призові місця на обласних спартакіадах навчальних закладів всіх рівнів акредитації.

          Студенти Миколаївського будівельного коледжу приймають участь у 11 видах програми обласних змагань серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. Баскетбольна та футбольна команди коледжу приймають участь у різноманітних турнірах міського та обласного рівня. Окремі студенти являються членами збірних області та України, зокрема студент групи Б-101 Скорих Олексій став переможцем першості Европи з Enshin-Karate серед юніорів, Попович Владислав студент групи Б-203 є членом збірної області з легкої атлетики, студентка групи Б-201 Токарева Даша є чемпіонкою України зі стендової стрільби, переможець обласних та всеукраїнських змагань, членом збірної команди України. На чемпіонаті Європи , який відбувався в Італії здобула срібну медаль. Збірні команди коледжу приймають участь у всіх заходах, які проводяться Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України. Серед студентів відсутній травматизм.

          Значне місце в виховній роботі відводиться військово-патріотичному вихованню. Традиційними стали зустрічі з ветеранами Великої вітчизняної війни, працівниками тилу, ветеранами технікуму (коледжу), які обрали участь в бойових діях, воїнами-інтернаціоналістами.

          Щорічно проводяться змагання серед студентів перших курсів «Козацькі розваги, присвячені дню захисника Вітчизни.

          Проводиться святкування Дня Перемоги, річниці створення Збройних Сил України, організують екскурсії до військових частин, змагання команд студентів і військових з військового багатоборства, кульової стрільбі, проводяться бесіди на героїко-патріотичну тематику.

–       З метою збереження старовинного міського некрополя, який заснований ще в кінці XVII століття і є музеєм під відкритим небом 300 студентів коледжу прийняли участь у санітарних днях на території старого кладовища.

          Для цієї роботи використовуються можливості історичних місць, музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині», музей військових частин, пам’ятні місця області.

          В коледжі створено студентську молодіжну паланку, яка є складовою МОГС «Буго-Чорноморський Кіш реєстрового козацтва».

          Багато уваги приділяється в коледжі роботі класних керівників навчальних груп. Вони – організатори і координатори всієї роботи в групі. Робота класних керівників спрямована на творчий розвиток студентів, їх самовдосконалення, самоосвіту. На це направленні заходи, що проводиться в академічних групах.

          Система виховної роботи зі студентами передбачає варіантність обраних методів, залежно від вікових та індивідуальних особливостей студентів, професійну направленість і забезпечує комплексний підхід до цього процесу.

          Виховна робота здійснюється за планом, на основі якого будуються плани роботи класних керівників. Вони передбачають всі складові змісту виховання конкретні, ураховують специфіку контингенту.

          В коледжі навчаються 12 сиріт, які знаходяться на повному державному забезпеченні і двоє студентів позбавлені батьківського піклування, які знаходяться під опікою до досягнення 18 років. Всі вони отримують стипендію, гроші на харчування, літературу, одяг, взуття та оздоровлення, а також щомісячну допомогу від Міської ради. Три студенти інваліди та сім, які мають Чорнобильські пільги постійно знаходяться постійно знаходяться під медичним контролем. В коледжі є свій медпункт, а також грошову допомогу згідно чинного законодавства.  

          Питання виховної роботи обговорюються на засіданнях педагогічної ради методичних конференцій та семінарах, засіданнях циклових комісій, методичному об’єднанні класних керівників.

          Виконання основних напрямків роботи досягається шляхом спільної діяльності класних керівників, органів студентського самоврядування, організацією різноманітних позакласних заходів: зустрічами з видатними людьми міста і області, ветеранами війни і праці, народними депутатами, керівниками установ організацій, поетами і письменниками, краєзнавцями, екологами, представниками духовенства, військовими, творчими колективами театрів, обласної філармонії.

          В коледжі проводяться різноманітні заходи, які дають можливість студентам проявити свої здібності. Система групових позакласних виховних заходів, діяльність органів студентського самоврядування в гуртожитку, робота з батьками сприяє розвитку інтелектуальних здібностей, забезпечує умови самореалізації.

          Студенти коледжу, постійно, приймають участь у всіх міських та обласних заходах. Студенти групи КБ-305к Полупанець Віталій і Лодатко Антон а також студент групи КБ-304 Лебідь Арсеній під керівництвом викладачів Литвиненко І.С. і Андрієнко Г.С. стали лауреатами громадського конкурсу дизайнерських ідей облаштування паркових зон «Сердце города». 

          Звертається велика увага організації самоврядування, яка працює за своїми планами згідно  з Положенням про студентське самоврядування у Миколаївському будівельному коледжі Київського національного університету будівництва і архітектури затвердженим на студентській конференції МБК КНУБА 17 вересня 2009р. Протокол №2, і перезатвердженим пр. №2 від 17 вересня 2010р. Студенти є членами стипендіальної комісії, педагогічної ради. Всі події висвітлюються в коледжійській  газеті «College News» до дня студента. Студенти ради самоврядування проходять стажування у виконавчому комітеті Миколаївської міської ради у рамках проекту «День студентського самоврядування».

  

This Post Has 0 Comments

Leave A Reply